Sport

21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów ciekawe zadania sportowe i logiczne. Uczniowie klasy czwartej i klas piątych szkoły podstawowej wzięli udział w turnieju rekreacyjnym. Klasa IV i dwie klasy V miały możliwość wykazania się swoją zwinnością, szybkością i koordynacją ruchową. W zabawach zręcznościowych uczniowie wykorzystywali różnorodne przybory i przyrządy.

Balony, rakietki do badmintona, „poduchy” o dużych rozmiarach oraz skrzynie gimnastyczne i materace. Atrakcją tego dnia był przeprowadzony przez uczniów klasy V B, Michała Golewskiego i Kornela Niewinnego, pokaz umiejętności zastosowania najprostszych akcji i technik w karate tradycyjnym. Wymienieni uczniowie demonstrację swoich umiejętności przeprowadzili w obecności trenera pana Pawła Pieleckiego. Po zakończonym pokazie pan Paweł odpowiadał na liczne pytania dotyczące bardzo widowiskowej dyscypliny sportu jaką jest karate. Uczniowie gimnazjum zmierzyli się z wyzwaniami sprawdzającymi ich umiejętności plastyczne, matematyczne, literackie, ale także zdolności logicznego myślenia czy zachowania zdrowego rozsądku w trudnej i stresującej sytuacji. Każda z klas musiała bowiem stworzyć własną flagę i okrzyk, opisać wychowawcę, rozwiązać łamigłówkę logiczną, ułożyć chronologicznie polskich poetów i pisarzy, jak również udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Wszystkie te działania wymagały sprawnego poruszania się po szkole, właściwego odczytywania wskazówek, a także umiejętności współdziałania w grupie. Sportowym podsumowaniem całości były międzyklasowe mecze w siatkówkę. Najwięcej emocji wzbudził jednak mecz uczniowie kontra nauczyciele. Wszystkie te atrakcje sprawiły, że cały dzień był dla naszych uczniów wyjątkowy.

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść