Sport

Z inicjatywy Dyrekcji dnia 5 października zorganizowany został festyn rekreacyjny pn. " Maluch lubi ruch"   Do udziału w nim zaproszone zostały klasy trzecie ze szkół podstawowych w Gminie Strzyżewice. Miejscem zabawy miały być boiska szkolne przy naszej szkole, jednak warunki atmosferyczne zmusiły nas do przeprowadzenia tej imprezy na sali gimnastycznej. Z zaproszenia skorzystały wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. O godzinie 10.00 dzieci wraz z opiekunkami były gotowe do rozpoczęcia festynu. Jego celem była promocja aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców gminy Strzyżewice, kształtowanie nawyku potrzeby ruchu od lat najmłodszych, wdrażanie do zdrowej rywalizacji sportowej oraz integracja poprzez gry i zabawy sportowe dzieci ze wszystkich szkół podstawowych.

Ponieważ jedną z formuł przebiegu tego festynu były wyścigi rzędów, uczestnicy tej rekreacyjno- sportowej imprezy rywalizowali miedzy sobą indywidualnie oraz między poszczególnymi szkołami. Współzawodnictwo prowadzone było w prostych grach i zabawach ruchowych. Były to zabawy bieżne z przyborem i bez przyboru, pokonywanie różnymi sposobami przeszkód oraz wykazanie się zwinnością i pomysłowością w interakcjach z przyborami bardzo różnej wielkości. Drugą formułą tego festynu było wykonywanie różnych prób sprawnościowych. Były to próby z zakresy zabaw skocznych, rzutnych i koordynacyjnych. Uczestnicy zabawy mieli możliwość, w drugiej części festynu zapoznania się z różnorodnym sprzętem i przyborami wykorzystywanymi na co dzień w czasie lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole. Były to materace różnej wielkości i miękkości, duże piłki Fit Baal, rakiety i piłki do tenisa ziemnego, skakanki lub piłki stosowane w zespołowych grach sportowych, a nawet pudełka do przechowywania piłek do tenisa ziemnego, które też można wykorzystać do gier i zabaw ruchowych. Ogółem w zabawie tej uczestniczyło 70 dzieci wraz z wychowawczyniami. Chociaż w tekście padały słowa: współzawodnictwo i rywalizacja w zamierzeniach tej imprezy nie była przewidziana punktacja lub wyłonienie zwycięskiego zespołu. Najważniejsze było uczestnictwo oraz, mamy nadzieję, dobra, przyjemna i pożyteczna dla zdrowia najmłodszych zabawa kształtująca nawyki prozdrowotne. Na zakończenie i podsumowanie festynu pamiątkowe puchary ufundowane przez Wójta Gminy Strzyżewice , dyplomy i piłki dla każdej ze szkół wręczyła Dyrektor ZSP w Bystrzycy.

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • Zawody gminne w mini koszykówce. +

   W ubiegły piątek 17.02.2017 roku, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się gminne zawody w mini koszykówce. Z terenu gminy Zobacz całść
 • „Maluch lubi ruch” w naszej szkole +

  Z inicjatywy Dyrekcji dnia 5 października zorganizowany został festyn rekreacyjny pn. " Maluch lubi ruch"   Do udziału w nim zaproszone Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać

 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść
 • Świetlica działająca przy ZSP w Bystrzycy Starej jest czynna w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 11.30 do 16.00.
  Zobacz całść
 • Terminy postępowania  rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej na rok szkolny 2017/2018:
  Zobacz całść