Sport

DSC 1325Już od lat sześciu Starostwo Powiatowe w Lublinie organizuje akcję „Biegaj z nami”. Rokrocznie impreza ta związana jest z zakończeniem ważnych inwestycji drogowych powiatu lubelskiego. Każdego roku na starcie stają uczennice i uczniowie gimnazjum ZSP w Bystrzycy Starej. Tym razem zawodnicy pobiegli odcinkiem przebudowanej drogi powiatowej Lublin – Głusk – Skrzynice – Chmiel –Krzczonów - Sobieska Wola.

Formą rywalizacji, jak co roku, były biegi sztafetowe. Każdy z uczestników miał do pokonania określony dystans. Kategoriami w jakich odbywała się rywalizacja, były sztafety reprezentacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz sztafety samorządowców powiatu lubelskiego.

Odrębną grupę stanowili zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat uczestniczący w biegu głównym na dystansie 7 kilometrów. Gimnazjum w Bystrzycy Starej było reprezentowane przez sztafetę dziewcząt i chłopców liczbie 12 osób, sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Jesienna pora bywa kapryśna jednak 2 października okazał się być dniem wymarzonym na tego rodzaju aktywność fizyczną. Biorą pod uwagę fakt, że zdecydowaną większość uczennic i uczniów naszego gimnazjum stanowili uczniowie klas I i II nie mogło być mowy o nawiązaniu walki z starszymi koleżankami i kolegami z innych szkół. Ważnym jest to, że grupa młodzieży z naszej szkoły w sposób bardzo aktywny spędziła ten dzień, poznając siebie nawzajem, koleżanki i kolegów ze szkół powiatu lubelskiego. Gościem honorowym rywalizacji sportowej oraz całej uroczystości była pani Iwona Podkościelna, złota medalistka igrzysk paraolimpijskich Rio de Janeiro. Reprezentacja naszego gimnazjum postanowiła skorzystać z okazji by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tak znakomitą zawodniczką, mieszkanką naszego powiatu. W jakiej dyscyplinie startuje pani Iwona nie piszemy celowo... tego dowiedz sie sam :-)

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać