Sport

DSC 1325Już od lat sześciu Starostwo Powiatowe w Lublinie organizuje akcję „Biegaj z nami”. Rokrocznie impreza ta związana jest z zakończeniem ważnych inwestycji drogowych powiatu lubelskiego. Każdego roku na starcie stają uczennice i uczniowie gimnazjum ZSP w Bystrzycy Starej. Tym razem zawodnicy pobiegli odcinkiem przebudowanej drogi powiatowej Lublin – Głusk – Skrzynice – Chmiel –Krzczonów - Sobieska Wola.

Formą rywalizacji, jak co roku, były biegi sztafetowe. Każdy z uczestników miał do pokonania określony dystans. Kategoriami w jakich odbywała się rywalizacja, były sztafety reprezentacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz sztafety samorządowców powiatu lubelskiego.

Odrębną grupę stanowili zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat uczestniczący w biegu głównym na dystansie 7 kilometrów. Gimnazjum w Bystrzycy Starej było reprezentowane przez sztafetę dziewcząt i chłopców liczbie 12 osób, sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Jesienna pora bywa kapryśna jednak 2 października okazał się być dniem wymarzonym na tego rodzaju aktywność fizyczną. Biorą pod uwagę fakt, że zdecydowaną większość uczennic i uczniów naszego gimnazjum stanowili uczniowie klas I i II nie mogło być mowy o nawiązaniu walki z starszymi koleżankami i kolegami z innych szkół. Ważnym jest to, że grupa młodzieży z naszej szkoły w sposób bardzo aktywny spędziła ten dzień, poznając siebie nawzajem, koleżanki i kolegów ze szkół powiatu lubelskiego. Gościem honorowym rywalizacji sportowej oraz całej uroczystości była pani Iwona Podkościelna, złota medalistka igrzysk paraolimpijskich Rio de Janeiro. Reprezentacja naszego gimnazjum postanowiła skorzystać z okazji by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tak znakomitą zawodniczką, mieszkanką naszego powiatu. W jakiej dyscyplinie startuje pani Iwona nie piszemy celowo... tego dowiedz sie sam :-)

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • Zawody gminne w mini koszykówce. +

   W ubiegły piątek 17.02.2017 roku, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się gminne zawody w mini koszykówce. Z terenu gminy Zobacz całść
 • „Maluch lubi ruch” w naszej szkole +

  Z inicjatywy Dyrekcji dnia 5 października zorganizowany został festyn rekreacyjny pn. " Maluch lubi ruch"   Do udziału w nim zaproszone Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać

 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść
 • Świetlica działająca przy ZSP w Bystrzycy Starej jest czynna w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 11.30 do 16.00.
  Zobacz całść
 • Terminy postępowania  rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej na rok szkolny 2017/2018:
  Zobacz całść