Sport

DSC 1325Już od lat sześciu Starostwo Powiatowe w Lublinie organizuje akcję „Biegaj z nami”. Rokrocznie impreza ta związana jest z zakończeniem ważnych inwestycji drogowych powiatu lubelskiego. Każdego roku na starcie stają uczennice i uczniowie gimnazjum ZSP w Bystrzycy Starej. Tym razem zawodnicy pobiegli odcinkiem przebudowanej drogi powiatowej Lublin – Głusk – Skrzynice – Chmiel –Krzczonów - Sobieska Wola.

Formą rywalizacji, jak co roku, były biegi sztafetowe. Każdy z uczestników miał do pokonania określony dystans. Kategoriami w jakich odbywała się rywalizacja, były sztafety reprezentacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz sztafety samorządowców powiatu lubelskiego.

Odrębną grupę stanowili zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat uczestniczący w biegu głównym na dystansie 7 kilometrów. Gimnazjum w Bystrzycy Starej było reprezentowane przez sztafetę dziewcząt i chłopców liczbie 12 osób, sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Jesienna pora bywa kapryśna jednak 2 października okazał się być dniem wymarzonym na tego rodzaju aktywność fizyczną. Biorą pod uwagę fakt, że zdecydowaną większość uczennic i uczniów naszego gimnazjum stanowili uczniowie klas I i II nie mogło być mowy o nawiązaniu walki z starszymi koleżankami i kolegami z innych szkół. Ważnym jest to, że grupa młodzieży z naszej szkoły w sposób bardzo aktywny spędziła ten dzień, poznając siebie nawzajem, koleżanki i kolegów ze szkół powiatu lubelskiego. Gościem honorowym rywalizacji sportowej oraz całej uroczystości była pani Iwona Podkościelna, złota medalistka igrzysk paraolimpijskich Rio de Janeiro. Reprezentacja naszego gimnazjum postanowiła skorzystać z okazji by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tak znakomitą zawodniczką, mieszkanką naszego powiatu. W jakiej dyscyplinie startuje pani Iwona nie piszemy celowo... tego dowiedz sie sam :-)

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Zawody gminne w mini koszykówce. +

   W ubiegły piątek 17.02.2017 roku, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się gminne zawody w mini koszykówce. Z terenu gminy Zobacz całść
 • „Maluch lubi ruch” w naszej szkole +

  Z inicjatywy Dyrekcji dnia 5 października zorganizowany został festyn rekreacyjny pn. " Maluch lubi ruch"   Do udziału w nim zaproszone Zobacz całść
 • „Biegaj z nami” VI edycja Powiatowych Biegów Ulicznych. +

  Już od lat sześciu Starostwo Powiatowe w Lublinie organizuje akcję „Biegaj z nami”. Rokrocznie impreza ta związana jest z zakończeniem Zobacz całść
 • Bijemy rekordy !!! Piknik Olimpijski 2016. +

  Po raz kolejny uczniowie gimnazjum w Bystrzycy Starej rankiem 11 czerwca, poświęcając swój wolny, sobotni czas, ruszyli do Warszawy by Zobacz całść
 • Dzień Kibica w ZSP w Bystrzycy Starej +

  Aby tradycji stało się zadość, w pierwszy dzień wiosny, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i nauczycielami wychowania fizycznego przeprowadzili na Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Warto zapamiętać