Sport

Po raz kolejny uczniowie gimnazjum w Bystrzycy Starej rankiem 11 czerwca, poświęcając swój wolny, sobotni czas, ruszyli do Warszawy by uczestniczyć w 18 już Pikniku Olimpijskim. Każdego roku liczba chętnych na wyjazd do Warszawy jest coraz większa. Ten rok nie był wyjątkiem. Padł rekord. Na wyjazd zgłosiło się aż 60 osób!!! Koniecznym stało się zamówienie dodatkowego busa by wszyscy chętni mogli dotrzeć do Warszawy.

Impreza ta rokrocznie jest organizowana przez Polski Komitet Olimpijski we współpracy z miastem stołecznym Warszawa oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. W Parku Kępa Potocka aż roiło się od rodzin z dziećmi oraz uczniów szkół różnych szczebli bo to do nich skierowany był Piknik Olimpijski. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo atrakcji było co niemiara. Oczywiście nie zabrakło polskich medalistów olimpijskich, a także uczestników igrzysk, którzy chętnie pozowali do zdjęć. Rozdali też tysiące autografów. Piknik Olimpijski rozrasta się z roku na rok. Tym razem przygotowanych było około 50 stoisk. Od pewnego czasu impreza ta wykracza też poza konwencję olimpizmu, propagowanych jest na niej również bardzo dużo sportów poza olimpijskich, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku głównym nacisk został położony na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Na kilku hektarach parku, po którym niosły się rytmy samby, trwała zabawa na całego. Nie brakowało też rywalizacji sportowej. Każdy mógł spróbować swoich sił w starciu ze sportowcami w różnych dyscyplinach. Na scenie w specjalnie utworzonej strefie Rio de Janeiro królowała brazylijska muzyka i oczywiście samba. Każdy mógł zatańczyć sambę, albo choćby pokołysać biodrami w rytm muzyki. Zwieńczeniem imprezy był trwający blisko trzy godziny maraton zumby. Oczywiście nie brakowało chętnych do tego typu zabawy. Po raz kolejny dopisała aura. Nie tak jak trzy lata temu J. Nie było za gorąco, ale nie brakowało też słońca. Mógł trochę jedynie przeszkadzać mocny wiatr, ale na pewno nie zepsuł on nikomu dobrej zabawy. W doskonałych humorach wszyscy cali i zdrowi, z dużą ilością wrażeń, nagród i upominków otrzymanych za aktywny udział w przygotowanych próbach i konkurencjach w godzinach wieczornych wrócili do swoich domów. W tym miejscu nauczyciele wychowania fizycznego serdecznie dziękują pani Annie Samborskiej-Kamińskiej, pani Agnieszce Paszkiewicz, pani Agnieszce Hałabis-Ożga oraz panu Michałowi Kyciowi za pomoc w opiece nad uczestnikami tego wyjazdu :-) DZIĘKI :-)

Galeria fotografii

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • Zawody gminne w mini koszykówce. +

   W ubiegły piątek 17.02.2017 roku, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się gminne zawody w mini koszykówce. Z terenu gminy Zobacz całść
 • „Maluch lubi ruch” w naszej szkole +

  Z inicjatywy Dyrekcji dnia 5 października zorganizowany został festyn rekreacyjny pn. " Maluch lubi ruch"   Do udziału w nim zaproszone Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać

 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść
 • Świetlica działająca przy ZSP w Bystrzycy Starej jest czynna w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 11.30 do 16.00.
  Zobacz całść
 • Terminy postępowania  rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej na rok szkolny 2017/2018:
  Zobacz całść