Sport

DSC 1600Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do podejmowania aktywności fizycznej. W pierwszym etapie szkoła musiała dokonać zgłoszenia do turnieju a następnie uczniowie nagrali materiał video ukazujący sportowy charakter szkoły. Do turnieju zgłosiło się ponad 800 szkół z całej Polski. W wyniku dokonanej oceny nadesłanych materiałów video, szkoła nasza   zakwalifikowała się do drugiego etapu, w którym uczestniczy 100 najlepszych szkół. W nagrodę otrzymaliśmy 20 białych i 20 czerwonych kompletów strojów sportowych / koszulka, spodenki, getry/ firmy New Balance. Przez najbliższe  miesiące nasi uczniowie podejmują zmagania z umiejętności technicznych z piłki nożnej i piłki siatkowej. W każdym miesiącu na stronie drużynaenergii.pl ambasadorzy projektu prezentują filmy z poszczególnymi ćwiczeniami. Zadaniem naszych uczniów jest   wykonywanie i opanowanie tych ćwiczeń a następnie nagranie sekwencji video i przesłanie do jury turnieju. Najbardziej aktywne szkoły zostaną finalistami projektu a nagrodą jest przyjazd ambasadorów do szkół na wspólną imprezę sportowo-rekreacyjną. Zapraszamy wszystkich uczniów na stronę turnieju „drużynaenergii.pl", na której możecie obejrzeć proponowane ćwiczenia piłkarski i siatkarskie oraz do podejmowania prób wykonania tych ćwiczeń.
Całą obsługą techniczną projektu / nagrywanie materiałów video i przesyłanie do jury/ zajmuje się Karolina Rycerz.

 

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść