Sport

Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Tegoroczna edycja rajdu odbywała się pod hasłem Rowerem po najpiękniejszych zakątkach Gminy Strzyżewice.

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy, oprócz samej jazdy rowerem, przewidzieli dla każdej szkoły zadania dodatkowe. Przed wyruszeniem na trasę rajdu każda grupa była zobowiązana do wykonania konkursowej pracy plastycznej z rymowanym hasłem promującym Gminę Strzyżewice jako najpiękniejszy zakątek Lubelszczyzny oraz rozwiązania testu dotyczącego bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Innym rodzajem zadań, wykonywanych już na trasie rajdu, były zadanie związane z historią Gminy Strzyżewice i obiektami, które znajdowały się na trasie każdej ze szkół. Po przybyciu na miejsce uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjnych przygotowanych przez organizatorów zakończonych ogniskiem integracyjnym. Siedemnaścioro uczestników rajdu z naszej szkoły nie tylko mile i zdrowo spędziło czas, ale odniosło jeszcze jedną korzyść. W punktacji obejmującej wszystkie wymienione zadania uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Starej po raz drugi zajęli pierwsze miejsce, otrzymując za to puchar, dyplom i drobne upominki.

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść