Krótka historia

W październiku 2006r. wśród nauczycieli kształcenia zintegrowanego naszej szkoły zrodził się pomysł wydania pisemka, mającego na ceļu przybliżenie środowisku lokalnemu działalności w obszarze w klas I - III.

W związku z przystąpieniem naszej placówki  do realizacji projektu "Szkoła dla Ciebie" od marca 2007r. gazetka "Bystrzak" została przekształcona w gazetkę ogólnoszkolną Publicznej Szkoły Podstawowej.

Ukazuje się cyklicznie 4 razy w roku, w wersji papierowej.
Skierowana jest do uczniów i rodziców.

Na łamach gazetki "Bystrzak" można znaleźć zdjęcia, opisy z uroczystości szkolnych, wycieczek, rajdów, wyniki konkursów przedmiotowych, wywiady, ogłoszenia, podziękowania. Nasza gazetka ukazuje również talenty graficzne, plastyczne i literackie.
Swoje stałe strony ma dodatek "Historie najbliższe".

Artykuły do gazetki redagują nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie.

Pani B. Prajsnar-Hurbańczuk, oprócz pisania artykułów, czuwa nad poprawnością tekstów.

Pani J. Tudruj - odpowiada za kserowanie gazetki i rozpowszechnianie wśród uczniów i rodziców.

Pani M. Mazurkiewicz-Mączka, wraz z uczniami, zajmuje się pozyskiwaniem, gromadzeniem, komputerowym przetwarzaniem  tekstów, grafiki, składem i łamaniem gazetki.

Uczniowie:bystrzak

1. Weronika Kuras
  2. Katarzyna Gąbka
  3. Paulina Woźniak
  4. Magdalena Krawczyk
  5. Kamila Korczyńska
  6. Kamila Golan
  7. Bartek Bąk
  8. Damian Bogusławski.

Kolejnym etapem rozwoju Bystrzaka stało się przekształcenie go z pisma szkoły podstawowej w gazetę całego Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej. Wraz z nowym rokiem szkolnym 2010/2011 Bystrzak zyskał nie tylko nowyzespół redakcyjny, ale także nowe oblicze.

W ‘nowej wersji’ naszej gazetki pojawiły się, mamy nadzieję, ciekawe dla was działy
i artykuły. Znajdziecie tu najnowsze wiadomości z życia szkoły i zapowiedzi imprez szkolnych.

Gazetka składa się aż z 9 dużych działów. Najciekawsze wiadomości z życia naszej szkoły, widziane oczami ucznia, znajdziecie w Kalejdoskopie szkolnych wydarzeń. Pasjonatów  muzyki, filmu i książki z pewnością zainteresuje dział Cogito… J, gdzie dowiecie się, co warto wiedzieć, przeczytać, posłuchać lub zobaczyć. Coś dla siebie znajdą także fani sportu i historii. Dla rozrywki: Humor z zeszytów szkolnych, Zgadnij kto to...?- czyli najzabawniejsze powiedzenia nauczycieli, dowcipy oraz zwariowany horoskop.
Ze względu na to, że równowaga w przyrodzie być musi, obok wesołych działów znajdziecie także te o charakterze edukacyjno – wychowawczym. Koniecznie zajrzyjcie do:  Okiem pedagoga oraz Bibliotekarz radzi. Zaś Debiuty i Galeria pomysłów to działy, w których możecie pokazać, co Wam w duszy gra Smile

Zespół redakcyjny nowego Bystrzaka w roku szkolnym 2010/2011 tworzą:
 bystrzak_gim_zdjecieMałgosia Bielak, Joasia Baran, Justyna Sidor (kl. Ia), Magda Blacha, Andżelika Depa, Wiktoria Jabłczyńska, Iwona Krzysiak, Kamila Podgórska (kl. Ic), Oliwia Glegoła, Kasia Kłos, Kasia Kawałek, Andżelika Kulik, Magda Ochmińska, Agata Smalec, Kasia Tudruj, Ola Wilkołazka (IIa).

W pracy redakcyjnej uczniów wspierają nauczyciele:
Anna Kuras i Anna Kamińska.
O stronę graficzną dba zaś p.
Marian Wojtak.

Reforma oświaty

dobraszkola

• Zawody gminne w mini koszykówce. +