Aktualności

konkursKsiążki bez wątpienia posiadają ogromną siłę, wpływają na nasze myślenie, wyobraźnię oraz przeżycia estetyczne. Stały kontakt z literaturą pomaga w nauce czytania, pisania czy opanowania reguł ortografii. Książka jest też zawsze okazją do rozmów, kształtuje nasz światopogląd. Utożsamiając się z bohaterem staramy się lepiej zrozumieć świat.

        Warto więc małymi kroczkami rozwijać zamiłowania czytelnicze. Służą temu na pewno odwiedziny w bibliotece, czy konkursy czytelnicze. W dniu 03.02.2017 odbył się apel podsumowujący część pierwszą konkursu czytelniczego. Konkurs rozpoczął się w październiku. W tym czasie uczniowie czytali książki i skrupulatnie w specjalnych kartach odnotowywali ile minut w ciągu dnia poświęcili na czytanie książek oraz jaką literaturę wybierali. Rodzic swoim podpisem potwierdzał, że jego dziecko faktycznie czas wolny poświęciło na czytanie. W konkursie wzięli udział  prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły uczęszczający do  klas I-III, z których ostatecznie zostali wyłonieni zwycięzcy.

Klasa I

1.Karolina Toporowska

2.Marysia Kochaj

3.Szymon Otrocki

Klasa II a

1.Jan Teter

2.Mateusz Rachwał

3.Lidia Sękuła

Klasa II b

1. Kacper Ożóg

2. Alan Moskal

3. Tymon Krusiński

Klasa III a

1. Natalia Sobasik

2. Iga Klimek

3. Michał Zemszał

Klasa III b

1. Jakub Koczon

2. Filip Pruchnicki

3. Szymon Rymarczyk

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że druga część konkursu również, będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.