Aktualności

wit bomba08 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej wybuchła prawdziwa bomba! Na szczęście była to bomba…witaminowa.
Tego dnia uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc!”.

Z samego rana uczniowie przynieśli do szkoły wszystko, co niezbędne, aby przygotować pełnowartościowe i smaczne śniadanie. No i zaczęło się! Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, każda z klas przygotowała swoją propozycję zdrowego i smacznego śniadania. Klasy pierwsze przygotowały koktajl ananasowo-bananowy oraz szaszłyki owocowe, klasa druga- pełnowartościowe kanapki, których składnikiem były kolorowe i pyszne warzywa, natomiast klasy trzecie stworzyły przekąski z jajkiem oraz sałatkę owocową. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i dobrze się bawić. Nie bały się próbować nowych smaków. Wszystko wyglądało bardzo apetycznie i tak też smakowało! Przewodniczący omówili wartości, jakie płyną z propozycji śniadaniowej ich klasy oraz wymienili się przepisami. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt. Przypomnieliśmy, jak ważną rolę pełni poranny posiłek, zwłaszcza dla młodych osób. Dzieci poznały zasady zdrowego stylu życia oraz wartości odżywcze warzyw, owoców i wybranych produktów. 
 Mamy nadzieję, że te działania przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów i uświadomiły, że zdrowe śniadanie to najlepszy początek dnia.

Galeria fotografii