Aktualności

  Rok szkolny to dla uczniów nie tylko obowiązki, nauka, sprawdziany i odrabianie lekcji. Każdy uczeń wie, że w trakcie 10 miesięcy przychodzi też czas na szkolne wycieczki. Jest to okazja do odpoczynku, nawiązania bliższych relacji z kolegami oraz innego sposobu na zdobywanie wiedzy.
  Nasza klasa podjęła nie lada wyzwanie. Dwudniowa wycieczka dla uczniów klasy II szkoły podstawowej? W dniach 23-24 maja klasa II a wyjechała do osady leśnej Doboszówka. Myślę, że dla niektórych było to pierwsze takie doświadczenie w życiu.

  Muszę podkreślić, iż spędzaliśmy tam czas miło i wesoło. Poznaliśmy wiele ciekawostek na ten temat przyrody. Każdy uczeń miał okazję dowiedzieć się jak należy karmić, dotykać i pielęgnować zwierzęta. Braliśmy udział w warsztatach, gdzie mieliśmy okazję wykonać zwierzęta z siana. Dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach tematycznych, których celem była nauka poszanowania zwierząt. Nauczyliśmy się także nowej techniki zdobniczej przedmiotów decoupage. 
  Ciekawym doświadczeniem była przejażdżka wozem po terenie lasu janowskiego.
  Wycieczka nie tylko dostarczyła nam wielu atrakcji. Stała się okazją do integracji zespołu klasowego. I przyznaję udało się! Wszyscy wróciliśmy do domu uśmiechnięci i zadowoleni z bagażem nowych doświadczeń.