Aktualności

Dnia 24 maja w Zespole Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Feel the music” pod patronatem Wójta Gminy Strzyżewice. Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim  zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką języków obcych, kulturą obcojęzyczną i doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie szkół naszego powiatu mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów szerszej publiczności poprzez zaśpiewanie wybranego utworu w dowolnym języku obcym. W konkursie wystąpiło siedemnastu wykonawców w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Poziom zaprezentowany przez uczestników był wysoki, a wykonywane przez nich piosenki świadczyły o zróżnicowanym guście muzycznym młodych artystów. Jury, w skład którego weszli wszyscy opiekunowie uczestników, zdecydowało, iż w kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali:

I miejsce – Alan Lewicki – z Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach,

II miejsce – zespół w składzie: Natalia Szyszka, Wiktoria Szyszka, Klaudia Klimek, Zuzanna Koper, Patryk Filozof, Michał Welman z Zespołu Szkół im. St. Konarskiego w Jabłonnie,

III miejsce – Kornelia Gorajska – z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Rohlandów Żabiej Woli,

W kategorii gimnazjum jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Martyna Wrzochal – z Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej,

II miejsce – Zuzanna Boguń – z Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej,

III miejsce – Anna Malinowska – z Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach.

Finaliści I Powiatowego Konkursu „Feel the Music” otrzymali atrakcyjne nagrody. Fundatorem nagrody głównej był Wójt Gminy Strzyżewice – Jan Andrzej Dąbrowski. Pozostałe nagrody ufundowali: ks. Roman Bednarczyk, Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej, Grzegorz Jurkowski - właściciel PHU Simeri w Bystrzycy Starej, Marian Piotrowski - właściciel firmy Rolmex w Bystrzycy Nowej, Wydawnictwo Macmillan. Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów: Teresy Lipińskiej – właścicielki sklepu spożywczo-przemysłowego w Piotrowicach, Małgorzaty Nowickiej i Roberta Kowalczyka – właścicieli Hurtowni Mięs i Wędlin Smaczek w Kraśniku, Marka Zająca - właściciela firmy Trans-Lux w Piotrowicach i Doroty Zięby - właścicielki firmy Chochlik w Lublinie. Duże zainteresowanie konkursem sprawiło, iż w przyszłym roku planowana jest jego II edycja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy

Zespół nauczycieli języków obcych

Galeria fotografii